Image for DW-33-12-L-S-595 is not available
DW-33-12-L-S-595
DigiKey Part Number
612-DW-33-12-L-S-595-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-12-L-S-595
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height
0.595" (15.113mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)