Image for DW-33-12-F-S-585 is not available
DW-33-12-F-S-585
DigiKey Part Number
612-DW-33-12-F-S-585-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-12-F-S-585
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.335" (8.500mm)
Length - Stack Height
0.585" (14.859mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)