Image for DW-33-12-F-D-630 is not available
DW-33-12-F-D-630
DigiKey Part Number
612-DW-33-12-F-D-630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-12-F-D-630
Detailed Description
66 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height
0.630" (16.002mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
66
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)