Image for DW-33-11-F-D-455 is not available
DW-33-11-F-D-455
DigiKey Part Number
612-DW-33-11-F-D-455-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-11-F-D-455
Detailed Description
66 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height
0.455" (11.557mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
66
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)