Image for DW-33-10-L-S-565 is not available
DW-33-10-L-S-565
DigiKey Part Number
612-DW-33-10-L-S-565-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-10-L-S-565
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height
0.565" (14.351mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)