Image for DW-33-10-L-S-345 is not available
DW-33-10-L-S-345
DigiKey Part Number
612-DW-33-10-L-S-345-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-10-L-S-345
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.375" (9.525mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.345" (8.763mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
33
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Color
Black
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)