Image for DW-33-07-T-S-280 is not available
DW-33-07-T-S-280
DigiKey Part Number
612-DW-33-07-T-S-280-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-07-T-S-280
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.040" (1.016mm)
Length - Stack Height
0.280" (7.112mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)