Image for DW-33-07-L-S-203 is not available
DW-33-07-L-S-203
DigiKey Part Number
612-DW-33-07-L-S-203-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-33-07-L-S-203
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height
0.203" (5.156mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)