Image for DW-32-20-F-T-1020 is not available
DW-32-20-F-T-1020
DigiKey Part Number
612-DW-32-20-F-T-1020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-20-F-T-1020
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)
Length - Stack Height
1.020" (25.908mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
96
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)