Image for DW-32-19-F-T-1045 is not available
DW-32-19-F-T-1045
DigiKey Part Number
612-DW-32-19-F-T-1045-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-19-F-T-1045
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
1.045" (26.543mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
96
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)