Image for DW-32-19-F-S-840 is not available
DW-32-19-F-S-840
DigiKey Part Number
612-DW-32-19-F-S-840-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-19-F-S-840
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height
0.840" (21.336mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)