Image for DW-32-14-T-S-1130 is not available
DW-32-14-T-S-1130
DigiKey Part Number
612-DW-32-14-T-S-1130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-14-T-S-1130
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-32-14-T-S-1130 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height
1.130" (28.702mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)