Image for DW-32-14-G-S-950 is not available
DW-32-14-G-S-950
DigiKey Part Number
612-DW-32-14-G-S-950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-14-G-S-950
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-32-14-G-S-950 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height
0.950" (24.130mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)