Image for DW-32-14-F-T-1135 is not available
DW-32-14-F-T-1135
DigiKey Part Number
612-DW-32-14-F-T-1135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-14-F-T-1135
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height
1.135" (28.829mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)