Image for DW-32-13-F-Q-975 is not available
DW-32-13-F-Q-975
DigiKey Part Number
612-DW-32-13-F-Q-975-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-13-F-Q-975
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height
0.975" (24.765mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
64
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)