Image for DW-32-12-L-D-724 is not available
DW-32-12-L-D-724
DigiKey Part Number
612-DW-32-12-L-D-724-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-12-L-D-724
Description
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-32-12-L-D-724 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height
0.724" (18.390mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
64
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)