Image for DW-32-12-F-T-685 is not available
DW-32-12-F-T-685
DigiKey Part Number
612-DW-32-12-F-T-685-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-12-F-T-685
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
0.685" (17.400mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)