Image for DW-32-11-F-T-690 is not available
DW-32-11-F-T-690
DigiKey Part Number
612-DW-32-11-F-T-690-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-11-F-T-690
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height
0.690" (17.526mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)