Image for DW-32-11-F-T-585 is not available
DW-32-11-F-T-585
DigiKey Part Number
612-DW-32-11-F-T-585-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-11-F-T-585
Detailed Description
96 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height
0.585" (14.859mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)