Image for DW-32-10-L-S-535 is not available
DW-32-10-L-S-535
DigiKey Part Number
612-DW-32-10-L-S-535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-10-L-S-535
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height
0.535" (13.589mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)