Image for DW-32-09-L-S-320 is not available
DW-32-09-L-S-320
DigiKey Part Number
612-DW-32-09-L-S-320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-09-L-S-320
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)