Image for DW-32-09-L-D-315 is not available
DW-32-09-L-D-315
DigiKey Part Number
612-DW-32-09-L-D-315-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-09-L-D-315
Description
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-32-09-L-D-315 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height
0.315" (8.000mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
64
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)