Image for DW-32-09-F-D-336 is not available
DW-32-09-F-D-336
DigiKey Part Number
DW-32-09-F-D-336-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-09-F-D-336
Description
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-32-09-F-D-336 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.284" (7.214mm)
Length - Stack Height
0.336" (8.534mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
64
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)