Image for DW-32-07-T-S-273 is not available
DW-32-07-T-S-273
DigiKey Part Number
612-DW-32-07-T-S-273-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-07-T-S-273
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.047" (1.194mm)
Length - Stack Height
0.273" (6.934mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)