Image for DW-32-07-S-S-282 is not available
DW-32-07-S-S-282
DigiKey Part Number
612-DW-32-07-S-S-282-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-32-07-S-S-282
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.038" (0.965mm)
Length - Stack Height
0.282" (7.163mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)