Image for DW-31-12-F-T-690 is not available
DW-31-12-F-T-690
DigiKey Part Number
612-DW-31-12-F-T-690-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-31-12-F-T-690
Detailed Description
93 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height
0.690" (17.526mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)