Image for DW-31-10-F-T-525 is not available
DW-31-10-F-T-525
DigiKey Part Number
612-DW-31-10-F-T-525-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-31-10-F-T-525
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height
0.525" (13.335mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
93
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)