Image for DW-31-09-FM-S-200 is not available
DW-31-09-FM-S-200
DigiKey Part Number
612-DW-31-09-FM-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-31-09-FM-S-200
Description
DW-31-09-FM-S-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
31
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)