Image for DW-31-07-T-S-281 is not available
DW-31-07-T-S-281
DigiKey Part Number
612-DW-31-07-T-S-281-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-31-07-T-S-281
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.039" (0.991mm)
Length - Stack Height
0.281" (7.137mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)