Image for DW-30-20-F-S-610 is not available
DW-30-20-F-S-610
DigiKey Part Number
612-DW-30-20-F-S-610-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-20-F-S-610
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.610" (15.494mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.130" (28.702mm)