Image for DW-30-19-L-S-800 is not available
DW-30-19-L-S-800
DigiKey Part Number
612-DW-30-19-L-S-800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-19-L-S-800
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height
0.800" (20.320mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)