Image for DW-30-15-T-S-393 is not available
DW-30-15-T-S-393
DigiKey Part Number
612-DW-30-15-T-S-393-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-15-T-S-393
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-30-15-T-S-393 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height
0.393" (9.982mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)