Image for DW-30-14-F-D-1005 is not available
DW-30-14-F-D-1005
DigiKey Part Number
612-DW-30-14-F-D-1005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-14-F-D-1005
Detailed Description
60 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height
1.005" (25.527mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
60
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)