Image for DW-30-13-F-T-970 is not available
DW-30-13-F-T-970
DigiKey Part Number
612-DW-30-13-F-T-970-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-13-F-T-970
Detailed Description
90 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height
0.970" (24.638mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
90
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)