Image for DW-30-10-L-S-410 is not available
DW-30-10-L-S-410
DigiKey Part Number
612-DW-30-10-L-S-410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-10-L-S-410
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height
0.410" (10.414mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)