Image for DW-30-09-F-S-450 is not available
DW-30-09-F-S-450
DigiKey Part Number
DW-30-09-F-S-450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-09-F-S-450
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-30-09-F-S-450 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height
0.450" (11.430mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)