Image for DW-30-07-T-S-225-LL is not available
DW-30-07-T-S-225-LL
DigiKey Part Number
612-DW-30-07-T-S-225-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-07-T-S-225-LL
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height
0.225" (5.715mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)