Image for DW-30-07-T-S-204 is not available
DW-30-07-T-S-204
DigiKey Part Number
612-DW-30-07-T-S-204-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-07-T-S-204
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height
0.204" (5.182mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)