Image for DW-30-07-T-D-319 is not available
DW-30-07-T-D-319
DigiKey Part Number
612-DW-30-07-T-D-319-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-07-T-D-319
Detailed Description
60 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.001" (0.025mm)
Series
Length - Stack Height
0.319" (8.103mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
60
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)