Image for DW-30-07-S-S-294 is not available
DW-30-07-S-S-294
DigiKey Part Number
612-DW-30-07-S-S-294-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-07-S-S-294
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.026" (0.660mm)
Length - Stack Height
0.294" (7.468mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)