Image for DW-30-07-L-S-263 is not available
DW-30-07-L-S-263
DigiKey Part Number
612-DW-30-07-L-S-263-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-30-07-L-S-263
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.057" (1.448mm)
Length - Stack Height
0.263" (6.680mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)