Image for DW-29-13-F-T-945 is not available
DW-29-13-F-T-945
DigiKey Part Number
612-DW-29-13-F-T-945-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-29-13-F-T-945
Detailed Description
87 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
0.945" (24.003mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)