Image for DW-29-10-F-T-505 is not available
DW-29-10-F-T-505
DigiKey Part Number
612-DW-29-10-F-T-505-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-29-10-F-T-505
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
87 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height
0.505" (12.827mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
87
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)