Image for DW-28-16-TM-D-200 is not available
DW-28-16-TM-D-200
DigiKey Part Number
612-DW-28-16-TM-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-28-16-TM-D-200
Description
DW-28-16-TM-D-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Series
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
56
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)