Image for DW-28-08-F-T-220 is not available
DW-28-08-F-T-220
DigiKey Part Number
612-DW-28-08-F-T-220-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-28-08-F-T-220
Detailed Description
84 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height
0.220" (5.588mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
84
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)