Image for DW-28-07-T-S-230 is not available
DW-28-07-T-S-230
DigiKey Part Number
612-DW-28-07-T-S-230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-28-07-T-S-230
Detailed Description
28 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height
0.230" (5.842mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)