Image for DW-28-07-L-S-286 is not available
DW-28-07-L-S-286
DigiKey Part Number
612-DW-28-07-L-S-286-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-28-07-L-S-286
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.034" (0.864mm)
Length - Stack Height
0.286" (7.264mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)