Image for DW-27-19-L-T-845 is not available
DW-27-19-L-T-845
DigiKey Part Number
612-DW-27-19-L-T-845-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-27-19-L-T-845
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
81 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height
0.845" (21.463mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
81
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)