Image for DW-26-11-F-S-445 is not available
DW-26-11-F-S-445
DigiKey Part Number
612-DW-26-11-F-S-445-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-26-11-F-S-445
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.375" (9.525mm)
Length - Stack Height
0.445" (11.303mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
26
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)