Image for DW-26-10-L-D-340 is not available
DW-26-10-L-D-340
DigiKey Part Number
612-DW-26-10-L-D-340-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-26-10-L-D-340
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height
0.340" (8.636mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
52
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)